Projekty stałe

Śpiewam, więc...jestem Twój głos Twoim wsparciem i przyjacielem - raz go oswoisz a będzie Ci służył już zawsze! Czy mówisz czy też śpiewasz... Może to także Twój dar i Twoje przeznaczenie??

"Ale od czego mam zacząć " zastanawiasz się? Świat Muzyki jest taki ogromny.. żal było by go nie poznać... Tak więc - Zapraszam!

  • Zapraszam do Pracowni Wokalnej - abyście mogli sami spróbować!
  • Zapraszam chętnych do nauki śpiewu - od piosenki do arii..
  • Zapraszam tych, którym głos chorował i trzeba go wzmocnić.
  • Zapraszam osoby nieśmiałe, aby poprzez pracę z głosem - mogły wzmocnić wiarę w siebie.

1. Pracownia Wokalna Agnieszki Justyny Szumiło
Pracownia Wokalna Agnieszki Justyny Szumiło ma swoje oddziały w Legnicy, Wrocławiu, Krakowie i Chojnowie, gdzie odbywają się wszystkie rodzaje zajęć z oferty - lekcje indywidualne, lekcje grupowe, warsztaty, szkolenia i kursy - dla wszystkich grup wiekowych.
Zajęcia odbywają się w sezonie 2018/2019 według następującego grafika:

Legnica - wt, śr,czw, pt
Wrocław - niedziela, i według potrzeb wt/pt
Kraków - 1 lub 2 razy w miesiącu / planowane daty z wyprzedzeniem/
Chojnów - soboty

 

2. Letnie Kursy Wokalne "Canto ergo sum"

3. Zimowe Warsztaty Wokalne "Ad libitum...od piosenki do arii"

 

4. Chór Madrygał  Legnickiego Centrum Kultury im. Karlińskiego
Do pracy z Madrygalistami zaprosił mnie 10 lat temu Pan Cezary Radczak. Bałam się podjąć tego wyzwania, ponieważ nie miałam wcześniej doświadczenia w pracy z chórzystami. A kiedy minęło te 10 lat?... Nie wiem. Pracując nad brzmieniem i prawidłową emisją głosów chóralnych czas szybko minął. Osiągnęliśmy razem sporo sukcesów i wspólnie przetrwaliśmy rozmaite kryzysy.

 

 

5. Zespół Pieśni i Tańca Legnica
Do współpracy z zespołem zostałam zaproszona przez Dyrekcję LCK oraz Pana Jerzego Starzyńskiego i Panią Elę Tor  w październiku 2013r.
Ta praca to wielkie wyzwanie! Od pierwszych zajęć pokochałam te Dzieciaki.. i chyba z wzajemnością :) Są bardzo zaangażowani podczas zajęć, chcą się rozwijać.
Przez miniony rok dużo udało się nam osiągnąć i mam wielką nadzieję, że na tym nie poprzestaniemy!

6. Chojnowski Chór Skoranta
Do współpracy z Chórem zostałam zaproszona w marcu 2014r. przez Panią Prezes Chóru - Krystynę Czapską oraz Pana Zenona Chmielewskiego - dyrygenta Chóru.
Potrzeby Chórzystów potraktował z wielkim zrozumieniem Burmistrz Miasta Chojnowa oraz Dyrektor MOKSiR w Chojnowie.
Projekt trwał do czerwca 2014r. Moim zadaniem była praca nad emisją i impostacją głosów chóralnych. Nie była bym sobą...gdybym tylko na tym poprzestała..
Niezwykłe były to zajęcia - pełne pasji, radości, refleksji. Sądzę, że udała się nam osiągnąć bardzo dużo w niedługim czasie - także dzięki prawdziwemu zaangażowaniu Chórzystów :)

7. Współpraca z PWSZ im. Witelona w Legnicy
Od kilku lat mam przyjemność współpracować jako nauczyciel akademicki - na Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych w ramach Studiów Podyplomowych Pedagogiczno-Kwalifikacyjnych Edukacji Wczesnoszkolnej i Wychowania Przedszkolnego. Prowadzę zajęcia z metodyki nauczania muzyki.
Moim nadrzędnym celem jest rozkochać Studentów w pasji nauczania i miłości do cudownego świata różnorodnej muzyki.
Tu także... nie była bym sobą, gdybym tylko na tym poprzestała.. :)

8. Seminarium Wykonawstwa Arii Starowłoskiej i Muzyki Dawnej
    Seminarium Dzielenia się Wiedzą w Zakresie Wokalistyki i Pedagogiki Wokalnej
Seminaria wymyśliłam sobie przeszło 10 lat temu, stopniowo je rozwijałam. Organizuję je w Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy - jako pedagog śpiewu i obecnie - wicedyrektor, z dużym wsparciem Dyrekcji Szkoły i Kadry Wydziału Wokalnego. W październiku 2013r. odbyło się, Jubileuszowe X Seminarium.
Mam nadzieję na to, że stale będzie nam się udawało upiększać tę potrzebną formę - nie tylko dla naszych uczniów ale także dla uczniów Szkół, które gościmy.

 

Podsumowanie

We wszystkich tych projektach - najważniejszy jest dla mnie drugi Człowiek i jego potrzeby, rozwijanie zdolności i pokonywanie słabości. Zależy mi  bardzo na tym, żeby każdy odkrył w sobie piękno i własną niepowtarzalność...

A ja...? Żeby tylko starczyło mi sił... tyle mam marzeń i planów!